خانه / تغذیه / ۱-Testosterone dihydroboldenone

۱-Testosterone dihydroboldenone

۱-Testosterone را در حقیقت می توان فرمی از Boldenone دانست که این هورمون نوعی استروئید حیوانی می باشد و درست به همیین دلیل نیز ۱ – testostrone را برخی منابع Dihyrdoboldenone هم نامیده اند.

 به واسطه افزودن گروه متیل به استروئید های آنابولیک ، امکان تهیه فرم های خوراکی این دارو فراهم می گردد و افزوده شدن گروه متیل به بدنه methenolone نیز به منظور تهیه ی فرم خوراکی این دارو صورت گرفته است. اشاره به این نکته نیز ضروری است که عدم وجود گروه متیل در ترکیب ۱- testosterone موجب شده است تا دارو در قیاس با داروی methenolone که حاوی این گروه متیل می باشد قوی تر ظاهر شود.

1-testosterone75mg-muscles

اگر چه صحبت کردن در مورد قدرت داروها در شرایطی که فیزیولوژی انسانی و با واکنش های مثبت ومنفی بدن در برار ترکیبات شیمیایی سرو کار داریم ودر شرایطی که این واکنشها از فردی به فرد دیگر متفاوت بود است چندان علمی و قابل دفاع خواهد بود اما با این وجود گفته می شود که ۱ – testosterone درقیاس با methenolone ده برار قوی تر می باشد واین مسئله برای کسانی که در مصرف داروهای استروئید قدرت اثر را شدیدا مد نظر دارند بسی حائز اهمیت و جالب توجه خواهد بود.

 از سوی دیگرعدم وجود همین گروه متیل در بدنه ی ۱ – testosterone سبب شده است تا امکان استفاده موفق از این دارو در فرم های خوراکی  به شدت کاهش یابد چرا که گروه متیل موجود در ترکیب methenolone دراین دارو را از تجزیه شدن در کبد محافظت می کرده وامکان مصرف این دارو از طریق دستگاه گوارش  را برای مصرف کننده  فراهم میکند و حتما می دانید در صورتی که استروئید های فاقد گروه متیل را ازطریق دستگاه گوارش وارد کنید پیش از این که در بدن منشاء اثر شوند توسط کبد تجزیه و بی اثر می گردند و یاد آوری این نکته را نیز ضروری می دانیم که دانشمندان عرصه ی  داروسازی برای حل این مشکل از متیل دار کردن استروئید ها استفاده میکنند.

به تجریه ثابت شده است که این دارو زمینه تشدید رشد عضلانی در قیاس با داروهایی همانند boldenone ، nandrone ، dihydrotestosterone ، primobolan و testosterone که عموما داروهایی با خواص آندروژنی بالا هستند قدرمتند تر ظاهر شده است و تخمین زده می شود که با مبنا قرار دادن تستوسترون پروپیونات قدرت آندروژنی این دارو ۱۰۰و قدرتآنابولیکی آن ۲۰۰ باشد. به دلیل ساختار شیمیایی متفاوتی که این دارو دارد گفته می شود که تبدیل این دارو به استروژن نیز  عملا به حد اقل ممکن کاهش میابد به نحوی که بر خی منابع از عدم تبدیل این دارو به همورمون زنانه استروژن نیز صحبت شده است واین مسئله برای کسانی که عارضه نوک سینه رنج برده ویا مستعد ابتلاء به این عارضه هستند از اهمیت خاص بر خودار است.

عوارض جانبی

کسانی که از این دارو استفاده می کنند در کنار افزایش چگالی عضلات و در کنار تشدید روند چربی سوزی از عوارض همانند خستگی وبی حالی نیز گله  می کنند که این تبعات منفی با توجه به توضیحاتی که داد شده بی ارتباطی با پایین بودن سطح سرمی استروژن در خون در قیاس و در تعادل با هورمون های استروئید مصرف  شده نیست.

به دلیل این که  این دارو ابدا به هورمون زنانه استروژن تبدیل نشده و یا در درصدهای بسیار ناچیز به این هورمون تبدیل می شود افرادی که از این دارو استفاده می کنند معمولا در کنار این دارو از داروهایی که قابلیت تبدیل به هورمون را دارند در دزهای معقول استفاده می کنند تا سطح سرمی هورمون زنانه در بدن در قیاس و در تعادل باسطح سرمی هورمون های مردانه و استروئید هایی که مصرف می شود افزایش یافته وافزایش یافته واثرات منفی مصرف ۱ – testosterone که ارتباط تنگاتنگی با عدم تبدیل این هومرمون به هومرمون زنانه دارند تا حدود زیادی مهار می شود. لازم به یاد آوری است داروهایی که قدرت آندروژنی بالای دارند با تاثیر بر پوست موجب بروز آکنه ها وجوش های پوستی آزار دهنده وشدید شده و همچنین بر پروستات موجب بزرگ شدن آن وموجب تبعات بعدی این عارضه آزار دهنده در مردان میشود. برای کم کردن این عارضه از آب فروان و هندوانه مصرف کنید.

1-testosterone25mg-muscles

فرم دارویی

همانگونه که بیشتر توضیح داده شد زمانی که ۱ – testosterone را از طریق دستگاه گوارش وارد بدن می کند سهم عمده ای از این دارو در کبد تجزیه وبی اثر می شود و از این رو تهیه فرم خوراکی این دارو چندان معقول و مقرون به صرفه نخواهد بود واین در حالی است که در ابتدای امر نمونه های خوارکی این دارو در قالب مکمل های غذایی مجاز در آمریکا عرضه می شود.

ترکیبی که در بدنه ی این فرم  از این دارو که بیشتربه صورت کپسول عرضه شده و در دستهی مکمل های غذایی  نیز جای داشت درحقیقت فرم محلول در چربی آن یعنی testosterone tetrahydropyrany1 ether بود که به صورت گپسول های ژله ای تهیه وعرضه می شود . در ساخت این دارو از همان تکنولوژی به کا رفته در ساخت andriol استفاده شده بود به اسن معنی که استر دیتکاری شده دارو را در محیط روغنی حل نموده و بدین ترتیب امکان جذب دارو از طریق دستگاه لنفاوی را فراهم نموده و از تجزیه شدن دارو در کبد جلوگیری می کنند.

دز مصرف

با توجه به اینکه تولی و عرضهی مکمل های حاوی این ترکیب مدت زمانی است که متوقف شده است ولی کماکان در بازار سیاه می توان نمونه هایی که از قدیم انبار شده اند را یافت. دز مصرفی کپسول های حاوی این ترکیب که روزگاری به فراوانی عرضه می شود و امروزه به ندرت قابل دسترسی است بین ۱۰۰الی۲۵۰ میلی گرم در روز و دز مصرفی کرم های پوستی آن نیز در حدود ۱۰۰ میلی گرم در روز تعیین شده است.

با توجه به اینکه اثر بخشی نمونه های تزریقی در قیاس با نمونه های خوراکی و پمادهای حاوی این ترکیب بسیار قوی تر ارزیابی شده است دز مصرفی نمونه های تزریقی نیز بین ۱۰۰الی۲۰۰ میلیگرم در هفته تخمین زده شده است و گفته میشود به دلیل اینکه۱ – testosterone درقیاس با تستوسترون چندین بار قوی تر است انتظار میرود اثراتی که از تزریق ۱۰۰الی ۲۰۰ میلی گرم از این دارو در هفته گرفته می شود همسان باتزریق ۴۰۰ الی۶۰۰ میلی گرم تستوسترون مرغوب در هفته باشد.

1-testosterone-muscles

هشدار

به دلیل این که این دارو دارویی به غایت قدرتمند است استفاده  از این دارو در مورد بانوان ابدا توصیه نمی شود ولی با این وجود بانوانی هم که بدون توجه به این هشدار اقدام به مصرف این دارو میکنند باید توجه داشته باشند که از دزهای پایین استفاده نموده وبا بروز عوارض جانبی احتمالی ، مصرف دارو راسریعا متوقف کنند . به نظر می رسد دزهای ۲۵ میلی گرم در زور از کپسول های این ترکیب برای بانوان مناسب وپاسخ گو است.

منابع : دایره المعارف دوپینگ از مربی رسمی پرورش اندام صادق سلامی – کمک مربی مهراد موسوی پور

دانلود مجلات بدنسازی و دیگر ورزش ها

درباره مهراد موسوی‌پور

زمینه فعالیت : بررسی تمامی نوشته های تخصصی وبسایت ، نظارت بر روی فعالیت کمک مربی های وبسایت عضله ها ، پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمی‌شودفیلدهای الزامی علامت دار شده‌اند *

*

کپچا * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.