وبسایت عضلات به هیچ عنوان در زمینه عرضه مکمل‌های ورزشی فعالیت نداشته و تمامی نوشته‌های مربوط به مکمل‌های ورزشی تنها جهت اطلاع رسانی می‌باشد.

درود خدمت همگی دوستان گرامی، عزیزان ایمیل وبسایت از [email protected] به ایمیل‌های [email protected] و [email protected] تغییر کرده است، ایمیل قبلی دیگر در دسترس ما نمی‌باشد و به هیچ عنوان به آن ایمیل متنی ارسال نکرده و پاسخ ندهید.

خانه / تغذیه / تغذیه مهم ترین چیز نیست ، همه چیز است

تغذیه مهم ترین چیز نیست ، همه چیز است

لاری اسکات اولین مقام دار مسابقات مستر المپیا، درسال ۱۹۶۵ ذکر کرد که تغذیه ۹۰ درصد پرورش اندام است. شان ری درسال ۱۹۹۳ به نحوی دیگر این موضوع را عنوان کرد : وزنه ، باشگاه ، تمرین ، اینها را میتوانم در خواب هم انجام دهم ، اینها جزو تفریح من محسوب می شوند وساده ترین کارهای دنیا هستند ، آنچه اهمیت دارد یک برنامه منظم ،علم ودقت می طلبد ، تغذیه و استفاده از مکمل هاست.

پرورش کارهای حرفه ای آنچه را که میخورند ، وزن می کنند ، میزان کالری ها ، کربوهیدرات ها و پروتیین هایش را می سنجد و برای کیفیت آن اهمیت خاصی قائلند وخلاصه هر لقمه ای که می جوند ، مانند یک حسابدرا دقیق بدهکار وبستانکار عضلات خود را مو به مو حساب می کنند.

nutrition-is-everything-muscles

آیا واقعا احتیاج هست که چنین حساب وکتاب دقیقی برای آنچه می خوریم داشته باشیم؟ در حالت عادی خیر،اما اگر قصد دارید حرفه ای بشوید ، بله.

ممکن است نظر کسی این باشد که چنین حساب و کتابی مختص حرفه ای هاست و در سطح پیشرفته  و ابتدایی چنین مو شکافی لازم نیست ; صحیح است ، با یک تبصره : آنها حرفه ای هستند، چون چنین حساب و کتابی را رعایت کرده اند ، بدون چنین حساب و کتابی اصلا نمی توان حرفه ای شد.

بدون یک تغذیه علمی ، پروش اندام به تمرین با وزنه ی خشک و خالی مبدل می شود و نباید انتظار پیشرفت داشت ، هر چه تغذیه علمی تر، کامل تر ومنظم تر ، امید به پیشرفت و ترقی بیشتر.

برنامه ریزی صحیح و دقیق برای تغذیه ای پرورش اندامی ، کاری مشکل اما ضروری برای یک بدن ساز است ; اگر به زندگی یک پرورش کار حرفه ای نگاه کنید ، خواهید دید که او روزانه حداکثر یک ساعت وقت خود را صرف تمرین می کند ، اما لااقل سه برار این وقت صرف خوردن ، یا آماده سازی مقدمات خوردن می شود. البته این صرف وقت زیاد بی دلیل نیست ، تغذیه غلط میتواند تمامی تمرینات و حتی دوپینگ را بی اثرکند ، در صورتی که تغذیه صحیح می تواند کاستی های یک تمرین نه چندادن دلچسب را بپوشاند  ونتیجه ای به بار بیاورد.

در زمان مسابقات که دیگر تغذیه حرف اول را می زند و رئیس بی چون و چرای برنامه زندگی یک پرورش کار است . در دروان حجم تغذیه دو نقش اصلی را ایفا میکند ،اول کمک به تجدید قوای عضلات جهت تمرینات بعدی و دیگر افزایش ساخت و ساز عضله در بدن.

دانلود مجلات بدنسازی و دیگر ورزش ها

درباره مهراد موسوی پور

از سال 1386 به ورزش بدنسازی علاقه پیدا کرده و شروع به انجام این ورزش کردم و از سال 1389 این ورزش را بصورت تخصصی دنبال کردم ، زمینه تحقیقی و فعالیتی بنده در مورد مکمل های غذایی ، دارو ها و هورمون های مختلف است

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمی‌شودفیلدهای الزامی علامت دار شده‌اند *

*

کپچا *