خانه / دارو ها / اکسی متانول و عوارض آن

اکسی متانول و عوارض آن

یک استروئید خوراکی است و با محبوس ساختن آب در بدن به سرعت باعث بزرگ به نظر رسیدن عضلات میشود و مصرف کننده به سرعت حجیم به نظر میرسد در نتیجه اثر بخشی اکس بسیار بالا بوده ولی عوارض استروژنی آن نیز بالا است.

اکسی به خاطر احتباس آب در بدن باعث افزایش حجم عضلات صاف و بدون تفکیک میشود

اکسی از لحاظ افزایش قدرت که در نتیجه افزایش آب و نمک (الکترولیت ها) مانند سدیم و کلر پتاسیم و غیره می باشد منحصر به فرد بوده است.و این افزایش الکترولیت ها باعث میشود ورزشکار در تمرینات سخت کمتر دچار ضرب خوردگی و آسیب شود.

اکسی با تاثیر واسط باعث افزایش گلبول های قرمز خون می شود که امر موجب افزایش اکسیژن رسانی به عضلات می شود و کارایی عضلات را بهبود می بخشد.

Oxymetholone-example

نمونه بسته قرض اکسی متانول ساخت شرکت ایران هورمون

دوز مصرفی:

دوره مصرف اکسی متانول ۱ تا ۶ هفته است  و سپس با آنتی استروژن های قوی و دارو های دپورتیک ضررهای مصرف این سم را کاهش دهید.

اصولا برای حداکثر اثر بخشی و حداقل کردن عوارض از دوز مصرفی ۰٫۵ میلی گرم به ازا هر پوند وزن بدن استفاده می گردد. ( مصرف ۳ قرص که معادل ۱۵۰ میلی گرم است بیشترین دوز مصرف است.)

فرمول دوز مصرفی:

وزن ورزشکار بر حسب کیلوگرم تقسیم بر ۰٫۴۵۴ ضربدر ۰٫۵ = دوز مصرفی

عوارض جانبی:

اکسی متانول به خاطر داشتن داشتن شاخه دارویی آلفا الکیلت که این ترکیب باعث جلوگیری از شکسته شدن دارو توسط کبد میشود(غیر فعال شدن دارو در خون) و برای کبد زهراگین است و طولانی شدن دوره مصرفی بیش از ۶ تا ۸ هفته صدمات شدیدی از جمله به هم خوردن تعادل آنزیم های کبد و سمی شدن کبد و ایجاد تومور های خوش خیم و بد خیم در کبد میشود.

به علت عوارض استروژنی بالا  و زهراگین در اکسی متانول استفاده همزمان از آنتی استروژن برای کاهش عوارض فوق حتما توصیه میگردد.

از عوارض آنی مصرف اکسی متانول سردرد ، سرگیجه و حالت تهوع است.

دانلود مجلات بدنسازی و دیگر ورزش ها

درباره آرش هرمزی نژاد

حدود 4 سال است که بدنسازی حرفه ای را آغاز کرده ام ، زمینه تحقیقی و فعالیتی بنده در مورد علم های تغذیه و روش های بدنسازی می باشد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمی‌شودفیلدهای الزامی علامت دار شده‌اند *

*

کپچا * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.