خانه / تمرین / انقباض عضلات و تمرکز

انقباض عضلات و تمرکز

بدن سازی یعنی پرورش دادن عضلات، نه بلند کردن وزنه. شما از وزنه و تکنیک ها  مناسب استفاده می کنید تا عضله یا گروهی از عضلات را هدف قرار دهید. وزنه ها  فقط وسیله ای برای این کار هستند.

اکسیداسیون در عضلات، نوعی از سوختن است. به همین خاطر وقتی که از عضله ای استفاده می کنید حرارت آن ناحیه افزایش پیدا می کند و عضله قدرت آنرا پیدا می کند که منقبض شود.

وقتی که از وزنه استفاده می کنید که برای عضلات مورد هدف قرار گرفته شما سنگین است، بدن شما بطور اتوماتیک از عضلات دیگری میخواهد که وارد عمل شوند. سیستم عصبی شما اینطوری طراحی شده اند. بنابراین بلند کردن وزنه به این معنی نیست که شما تمرین خود را بطور صحیح انجام داده اید، بلکه شما باید وزنه ای را انتخاب کنید  که عضلات مورد هدف قرار گرفته به تنهایی برای بلند کردن آن وزنه پاسخ دهد و نه به کمک سایر عضلات.

یکی از راه ها این است که با وزنه سبک شروع کنید و ببنید آن عضله در هنگام حرکت چه حسی می کند .بتدریج وزنه را سنگین تر کنید، اما وقتی به  نقطه ای رسیدید که حس می کنید عضله تان مانند وقتی که با وزنه سبکتر کار می کرد حس نمی کند احتمال آن را دارد که وزنه برای شما خیلی سنگین باشد و باید مقدار آن را کم  کنید تا دوبار ان احساس انقباض عضله و سوزش حس شود.

قدرت ذهن در بدنسازی

در حین حرکت در هر تمرین ، برای توسعه حداکثر عضلاتی که روی آن کار می کنید، برنامه ریزی نمایید. باید بدانید پرورش اندام همانطور که با قدرت عضلات شما رابطه دارد، با قدرت فکر شما نیز در رابطه است.

هنگامی که تمرین را اجرا می کنید، باید از نظر فکری حرکت را دنبال نمایید، یعنی به آنچه که انجام می دهید فکر کنید. در حین تمرین تنها روی عضلات در حال کار تمرکز نمایید. تصور کنید عضلات شما در حال انفجار هستند. هنگامی که شما تمرکز را فرا گیرید، سریع تر رشد خواهید کرد.

 

 

 

دانلود مجلات بدنسازی و دیگر ورزش ها

درباره مهراد موسوی‌پور

زمینه فعالیت : بررسی تمامی نوشته های تخصصی وبسایت ، نظارت بر روی فعالیت کمک مربی های وبسایت عضله ها ، پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان

۳ نظر

  1. سلام خسته نباشید. میخواستم ازتون خواهش کنم حرکت سی سی هاگ رو توضیح بدید. با تشکر

    • برای اجرای باید پاشنه را ۵ سانتی متر بالاتر قرار دهید سپس دست ها را روی سینه به صورت ضربدری قرار دهید و کمر را به جلو و شانه ها را به طرف عقب دهید . همه فشار را روی بخش بالایی عضلات ران نگه دارید و حین پایین رفتن ،باسن را زیاد پایین نبرید .
      اکثر ورزشکاران این پتانسیل را دارند که باسن خود را پایین ببرند ،چرا که فکر می کنند در حال سقوط هستند.

      وقتی که بالا می روید از رانها به زمین فشار بیاورید . حرکت را باید کنترل شده اجرا کنید حتی اگر لازم بود از کسی بخواهید که شما را در فرم صحیح نگه دارد.فرم درست در این حرکت بسیار مهم است .وقتی که پیشرفته تر می شوید می توانید روی سینه خود وزنه نگه دارید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمی‌شودفیلدهای الزامی علامت دار شده‌اند *

*

کپچا * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.